nick
şifre

Genç Sohbet

Selam, gençler! Genç, diyorum çünkü; kimsenin yaşı bizi ilgilendirmez öyle değil mi? Hah, şimdi Genç sohbet şöyle bir durum var; orta yaşlı, rutin yaşam kavgası veren biri de olabilirsiniz veya dertleriniz boğazınıza düğümlenmişte olabilir ya da tam tersine gayet düzenli bir hayatınız da olabilir fakat ufak tefek elbette ki canınızı sıkan nokta ve konularda. Örnekler kesin olarak net biçimde çoğaltılabilir.

Ama emin olduğumuz bir şey var o da şu ki; içinizdeki, ruhunuzun en ücra köşelerinde-en azından bir nebze- o masum çocuğu öldürmemiş, en eğlenceli, en neşeli hâli hâlâ saklanıyor bundan kesin bir şekilde eminiz. Çünkü; eğer bizi biz yapan merhametimiz, vicdanımız, saygımız gerekçesiyle genelliğimize yön veren, temelimiz olan o masumiyeti, çocuğu öldürürsek geriye bizden, hayata karşı ne kalır ki… tam tersine veya ilerisine, geleceğe ne kalır söyler misiniz, söyleyebilir misiniz? Hayır, kimse söyleyemez. Kimse… kimse cevap dâhi veremez, cevap verme teşebbüsü içerisine dâhi giremez.

Neden mi diye soracaksınız bir de? Sohbet sitelerinde  Sormayın ama bu defalık sormuş gibi kabul edelim de cevap verelim nezaketen… aslınca net ve kesinliği vicdanen verilmiş bu cevabın üstünden geçeceğim sadece. Çünkü; günlük hayatta bu soruları kimse sorarsanız sorun herkes size vereceğim cevabı ya doğrudan ya da dolaylı yoldan ya da veya ya da allayıp pullayıp karşınıza ısıtıp koyacak, kulağınızdan adeta bir narkoz misâli kaçınılmaz bir şekilde girecektir.

NET. Cevap şu ki; bizi biz yapan şeyi asla unutmamalıyız. Evet! Masumiyetten bahsediyorum. Dışarıdaki onlarca acımasız insan var ya? İşte onları sizden ayıran direkt ve net olarak sizin masumiyetinizdir. Sizi siz yapan masumiyet, vicdan, hürriyet, merhamet ve daha fazla iyi niyet!

Evet, şimdiiiii. Konu ne olursa olsun, fikriniz ne olursa olsun. Yaşınız, cinsiyetiniz, adının, makamınız fark etmez. Bu platformda herkes birer aile ve sizi de bekliyoruz, aramızda görmek istiyoruz. Her gün farklı birini aileye dâhil etmek için can atıyoruz nerdeyse!

E hadi ama bize ve aileden birilerine anlatacakların var biliyoruz. Vakit kaybetme!

önceki yazı Bir önceki sohbet yazımda « makalesini yazdım.
zaman 11 Nisan, 2020
okuma okuma
yorum yorum yok
yorumlar yazıya ait yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?