nick
şifre

Sohbet Muhabbet

sohbet

Selam usta! Öyle baaaaam diye konuya girilmez di mi? Önce bir soralım, soruşturalım. Ne öyle işi düşüp arayanlar yazanlar, soranlar gibi. Yok, olmaz öyle. Onun adı ayıptır. Net. Önce bir iki muhabbet, sohbet edelim…

Nasılsın? Eyvallah, ben de iyiyim. Bir konu var, hatta bir teklifimiz var. -miz diyorum çünkü; bir aile, bir ortamda bulunmaktasınız an itibari ile. Hoş geldiniz o hâlde.

Ne vereyim… ne istiyorsunuz veya neyi bilmek istiyorsunuz, ne öğrenmek, ne konuşmak, ne anlatmak?

Var mı senin de anlatmak istediğin bir şeyler ha? Yapma be. Herkesin anlatacağı bir şeyleri vardır. Onca yaşanmışlıklar, koca bir hayat. Öyle, “benim anlatacağım bir şeyim yok,” demekle olmaz. Vardır mutlaka. Kaçınılmaz bir şekilde vardır. Aklına takılan, canını sıkan, seni sıkıştıran, içini kıpırdatan mutlaka ve net bir şekilde vardır.

Aşık mısın, dertli mi? Yoksa rutin bir hayat mı yaşıyorsun bilmiyoruz ama en azından şunu biliyoruz ve gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz ki; ne yaşamaktaysan yaşa, ne yaşamışsan yaşamış ol ki mutlaka senin mutluluğunu veya acını paylaşmış onlarca insan aramızda geziniyor. Biliyoruz! Sen de böyle insanlar arıyorsun zaten. Bir şeyler paylaşabileceğin, anlatabileceğin, sır verebileceğin kişiler arıyorsun veya hiç yoktan tam tersinedir.

Kaçınılmaz. Yeni insanlar mı tanımak istiyorsun? Peki söyler misin tam olarak nasıl insanlar tanımak istiyorsun… Nasıl istiyorsan öyle. Bu kalabalık sohbet muhabbet karışık, goy goyun dibine vurduğumuz, gerek dert ortaklığı yaptığımız aileye, ailemize katıl.

Fikrin, görüşün, düşüncen… her türlü görüşünü çekinmeden söyle, arkadaş edin ve sohbetin hoşnutluğunu fark et. Kapımız her zaman açık, bu platformda her türlü sıcak muhabbet var. İstediğin bu. Öyleyse vakit kaybetme, burada bekliyoruz, fazla uzakta değiliz; sohbeti, muhabbetin eşiğindeyiz!

önceki yazı Bir önceki sohbet yazımda « makalesini yazdım.
zaman 11 Şubat, 2020
okuma 19 views okuma
yorum yorum yok
yorumlar yazıya ait yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?